img

Witamina C – przepis na domowe odmładzające serum

Przygotowanie domowego serum odmładzającego jest bardzo proste i zajmuje około 10 minut. Składniki jakie są potrzebne to: 1 mała łyżeczka witaminy C w proszku wolnej od GMO, 1 mała łyżeczka wody filtrowanej, 1/8 łyżeczki witaminy E w oleju, 1 i 1/5 łyżeczki żelu aloe vera, 5 kropli olejku kadzidło.

Wszystkie te składniki można kupić w sklepach lub przez strony internetowe. Witamina C odgrywa tutaj szczególną rolę ponieważ pomaga rozjaśnić skórę i błyskawicznie przywraca jej młodzieńczy wygląd. Ułatwia także usunięcie plam starczych na skórze oraz przywraca elastyczność, którą skóra traci wraz z wiekiem. Jak przygotować serum? Oto przepis.

Do małej miseczki wlewamy wodę filtrowaną wymieszaną z witaminą C. Potrzebna będzie także mała trzepaczka, aby dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Do wody z witaminą C dodajemy powoli żel aloe vera, cały czas mieszając. Aloes znany jest od wieków ze swoich właściwości pielęgnacyjnych i stosowany jest bardzo szeroko w kosmetologii. Starożytni nazwali aloes rośliną nieśmiertelności, już sama ta nazwa daje nam podstawy do domysłów jak niezwykłe właściwości ma aloes. Do dziś roślina ta jest obiektem badań specjalistów i wciąż znajduje się nowe zastosowanie dla aloesu. Przede wszystkim jest stosowana przy wszelkich chorobach skórnych, przy ranach i oparzeniach, alergiach skórnych i łuszczycy. Jest to zatem niezwykle cenny i pożyteczny składnik naszego serum.

Po aloesie czas dodać kolejno olejek kadzidło i olej z witaminą E. dodajemy je powoli i cały czas mieszamy, aż uzyskamy jednolitą, gładką masę, którą będzie się łatwo nakładać na twarz.

Serum odmładzające

Dlaczego właśnie te składniki są wybrane do serum?

Witamina E jest naturalnym przeciwutleniaczem, który wzmocniony działaniem witaminy C, daje wspaniałe efekty i jest niezwykle skuteczna. Witamina E naturalnie neutralizuje wolne rodniki w organizmie, które są odpowiedzialne za uszkodzenie komórek i powstanie wielu groźnych chorób. Dzięki swoim właściwościom, witamina E jest katalizatorem dla układu odpornościowego oraz blokuje agregację płytek krwi.

Kadzidło natomiast pomaga w pozbyciu się trądziku i niechcianych zmarszczek, zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych na ich powstanie, czyli okolice żuchwy i oczu.

Po zakończeniu mieszania wszystkich składników powstała masę przelewamy za pomocą lejka do ciemnej butelki i trzymamy ją z daleka od słońca i światła. W ten sposób możemy serum przetrzymywać w lodówce nawet około 2 tygodni.

Jak stosować serum?

Najlepiej nakładać go na oczyszczoną twarz przed snem. Następnie zostawiamy go do wyschnięcia i nakładamy krem. Serum nie można stosować w ciągu dnia, ze względu na działanie promieni słonecznych, dlatego tak ważne jest aby po nocy dokładnie oczyścić twarz z serum.

Bartosz Wojciechowski

Redakcja witaminkac.pl

Zobacz również